هوا گرفتن کاشت دلایل زیادی دارد که از این دلایل چند مورد اصلی را می توان اشاره کرد :

مواد گذاری اشتباه ، لیکوئید کم و خشک ، برداشتن مواد و دور گیری نادرست

یکی از مهمترین موارد ، زدن لاک ژل به صوت ضخیم است . حتماً باید تمامی لایه ها بسیار نازک باشد حتی اگر چند بار تکرار شود البته قدرت لامپ های دستگاه و نو بودنشان و همچنین زیر سازی اصولی هم نقش بسزایی در ماندگاری لاک ژل دارد .

لمینیت به منظور محافظت از ناخن هاست به خصوص در مورد ریمو ژلیش پس اگر قرار باشد هر بار لمینیت ریمو و تمدید شود همان آسیب را برای صدف ناخن دارد بنابراین لمینت را ترمیم می کنیم نه تمدید .

خیر لمینیت نوعی کاشت است بدون سوهان کشی

مهمترین روش برای سرعت بالای کار ، مواد گذاری اصولی و تمیز است . هر چه حجم مواد به اندازه تر باشد و به اطراف ناخن نچسبد زمان کمتری برای سوهان کشی صرف می شود و سرعت کار بالاتر می رود .

در ژل پولیش لب پر شدن ژل از سر ناخن شروع می شود پس نه تنها سر ناخن ها را نباید ببندیم بلکه برای اطمینان در پایان کار لبه آزاد ناخن را با سوهان دستی سوهان کشی می کنیم.

ناخن ها که در گوشت فرو می روند هیچ وقت نباید بیش از حد کوتاه شوند و گوشه هایشان نباید گرد شود . گوشه های ناخن باید به صورتی سوهان کشی شود که از گوشت بیرون بماند . می توانید بعد از حمام کردن که ناخن ها نرم تر می شود زیر ناخن فرو رفته مقدار کوچکی پنبه خیس که به صورت گرد درش آوردیم قرار دهیم این کار باعث می شود زمانیکه پنبه می خواهد خشک شود پف کند و ناخن فرو رفته را از گوشت بیرون بکشد .

مناسب دست های که پوست چرب ندارند و کوتیکول خشک دارند .در پوستهای چرب باید از مانیکور کمبی استفاده شود .